Kurzy

Informace o kurzu

Koncepce kurzu a průběh

Kurzy jsou koncipované jako teoreticko-praktické. V první polovině kurzu se budeme věnovat teorii, kde si řekneme něco o historii chleba, surovinách, procesu kvašení a jednotlivých fázích těsta.

Poté vyměníme pera a poznámkové bloky za kuchyňské zástěry a vařečky a přesuneme se k pracovnímu stolu, kde si každý zadělá pod vedením těsto na svůj vlastní chléb. Těsto si odnesete domů a v chlebové formě, kterou dostanete na kurzu, necháte těsto pěkně pomalu kynout v teple vašeho domova. Chléb si upečete ve své troubě, kterou sami nejlépe znáte. Možná se to může zdát někomu divné, nést si těsto domů, ale já se držím hlavní zásady: „nic nuspěchat!“ Pokud se proces uspěchá či nějak uměle urychlí, tak výsledek (chleba) bude stát za starou bačkoru. Věřte, já o tom vím své a na kurzu se s o to s vámi podělím. Ale teplý chleba s máslem přesto na kurzu ochutnáme. Upečeme si chleby, které budou předem připravené a ve správném stádiu kynutí. Společně si tak ukážeme, jak má chléb vypadat, než ho vložíme do trouby.

V průběhu celého kurzu bude prostor pro diskusi, dotazy i připomínky a já věřím, že si společně vytvoříme příjemnou atmosféru s vůni chleba a vy se něco nového naučíte.

A aby se chudinky klasické kvasnice necítily méněcenně, (když jsme tak velkou pozornost věnovali tradičnímu žitnému kvasu) tak vás naučím jak si udělat jednoduché a originální tyčinky, které váš stůl promění ve slavnostní tabuli a potěší oko i chuťové pohárky.

Pozn.: a kdo by si přece jen stále lámal hlavu nad tím, proč si chleba na kurzu neupeče, je pro to jednoduché vysvětlení. Těsto by vzhledem k dlouhé době kynutí nestačilo dostatečně vykynout a chleba by ve výsledku nebyl, takový, jaký má správný chléb být. Dobrý a kyprý.

Základní předpoklad úspěchu je totiž dodržení zásady: „V žádném případě proces přípravy kváskového chleba neuspěchat, neboť pak výsledek není nikdy tak zdařilý, jako když mu čas, který potřebuje, dopřejete!!“ A té se opravdu držme!

!!!!!AKTUÁLNÍ KURZY JSOU V PŘÍPRAVĚ!!!!

PŘIHLÁŠENÍ: přihlásit se můžete emailem na chlebzrychleb@seznam.cz nebo telefonicky na 774601039

Storno podmínky: v případě nemožnosti účasti (po přihlášení na kurz a uhrazení částky) je možno:

  • vrátit částku v plné výši po přihlášení náhradníka
  • vrátit částku v plné výši po včasném odhlášení z kurzu, nejpozději však do 7 kálendářních dnů před zajáhením kurzu
  • účtovat storno poplatek ve výši 70% z ceny kurzu  v ostatních případech
  • individuální domluva (telefon, mail)

Budu se na vás těšit! Veronika